Cheshunt & Enfield
Monday Darts League

Second Division League Fixtures 2019/20
jump to : october - november - december - january - february - march - april/may

09-Sep

Legionnaires 12-3 P.E.W.M.C 'A'
Ches & W/X R.B.L 9-6 Red Lion
Windmill Warriors 10-5 Old Star
Red Cow 9-6 Rising Sun
Maltsters 6-9 Wheatsheaf W/X 'A'

16-Sep

Old Star P-P Ches & W/X R.B.L
Wheatsheaf W/X 'A' 0-15 Windmill Warriors
Red Lion 11-4 Red Cow
Rising Sun 10-5 Legionnaires
P.E.W.M.C 'A' 6-9 Maltsters

23-Sep

Ches & W/X R.B.L 4-11 Wheatsheaf W/X 'A'
Legionnaires 2-13 Windmill Warriors
Maltsters 7-8 Red Cow
Rising Sun 11-4 Red Lion
P.E.W.M.C 'A' 6-9 Old Star

30-Sep

Wheatsheaf W/X 'A' 8-7 Rising Sun
Red Lion 10-5 P.E.W.M.C 'A'
Windmill Warriors 15-0 Ches & W/X R.B.L
Red Cow 7-8 Legionnaires
Old Star 10-5 Maltsters

14-Oct

Red Cow 12-3 P.E.W.M.C 'A'
Maltsters 7-8 Windmill Warriors
Legionnaires 9-6 Ches & W/X R.B.L
Rising Sun 8-7 Old Star
Wheatsheaf W/X 'A' 9-6 Red Lion

28-Oct

P.E.W.M.C 'A' 4-11 Wheatsheaf W/X 'A'
Old Star 12-3 Red Lion
Windmill Warriors 9-6 Rising Sun
Ches & W/X R.B.L 8-7 Red Cow
Legionnaires 11-4 Maltsters

back to top

11-Nov

Red Lion 4-11 Legionnaires
Maltsters 10-5 Ches & W/X R.B.L
Red Cow 1-14 Windmill Warriors
Wheatsheaf W/X 'A' 9-6 Old Star
Rising Sun 10-5 P.E.W.M.C 'A'

18-Nov
Chairmans Trophy

25-Nov

Ches & W/X R.B.L 10-5 P.E.W.M.C 'A'
Windmill Warriors 14-1 Red Lion
Red Cow 8-7 Old Star
Maltsters 7-8 Rising Sun
Legionnaires 10-5 Wheatsheaf W/X 'A'

back to top

09-Dec

Wheatsheaf W/X 'A' 8-0 Red Cow
Rising Sun 11-4 Ches & W/X R.B.L
Red Lion 8-0 Maltsters
Old Star 8-7 Legionnaires
P.E.W.M.C 'A' 5-10 Windmill Warriors

16-Dec
Chairmans Trophy

back to top

06-Jan

P.E.W.M.C 'A' 7-8 Legionnaires
Red Lion 6-9 Ches & W/X R.B.L
Old Star 4-11 Windmill Warriors
Rising Sun 8-7 Red Cow
Wheatsheaf W/X 'A' 9-6 Maltsters

13-Jan

Ches & W/X R.B.L 4-11 Old Star
Windmill Warriors 8-7 Wheatsheaf W/X 'A'
Red Cow 5-10 Red Lion
Legionnaires 7-8 Rising Sun
Maltsters 7-8 P.E.W.M.C 'A'

20-Jan

Wheatsheaf W/X 'A' 9-6 Ches & W/X R.B.L
Windmill Warriors 12-3 Legionnaires
Red Cow 11-4 Maltsters
Red Lion 8-7 Rising Sun
Old Star 9-6 P.E.W.M.C 'A'

back to top

03-Feb

Rising Sun 7-8 Wheatsheaf W/X 'A'
P.E.W.M.C 'A' 8-7 Red Lion
Ches & W/X R.B.L 3-12 Windmill Warriors
Legionnaires 7-8 Red Cow
Maltsters 9-6 Old Star

17-Feb

P.E.W.M.C 'A' 4-11 Red Cow
Windmill Warriors 13-2 Maltsters
Ches & W/X R.B.L 2-13 Legionnaires
Old Star 7-8 Rising Sun
Red Lion 0-8 Wheatsheaf W/X 'A'

back to top

02-Mar

Wheatsheaf W/X 'A' 10-5 P.E.W.M.C 'A'
Red Lion 0-8 Old Star
Rising Sun 3-12 Windmill Warriors
Red Cow - Ches & W/X R.B.L
Maltsters 6-9 Legionnaires

16-Mar

Legionnaires - Red Lion
Ches & W/X R.B.L - Maltsters
Windmill Warriors - Red Cow
Old Star - Wheatsheaf W/X 'A'
P.E.W.M.C 'A' - Rising Sun

23-Mar
Chairmans Trophy

30-Mar

P.E.W.M.C 'A' - Ches & W/X R.B.L
Red Lion - Windmill Warriors
Old Star - Red Cow
Rising Sun - Maltsters
Wheatsheaf W/X 'A' - Legionnaires

back to top

20-Apr

Red Cow - Wheatsheaf W/X 'A'
Ches & W/X R.B.L - Rising Sun
Maltsters - Red Lion
Legionnaires - Old Star
Windmill Warriors - P.E.W.M.C 'A'

27-Apr
Chairmans Trophy

back to top

Previous Winners :

2014/15 E.S & S.C
2013/14 Sultan
2012/13 Comrades
2011/12 Green Dragon W/A 'A'
2010/11 Brimsdown
2009/10 Boundary House
2008/09 Jolly Butchers
2007/08 Plough 'A'
2006/07 the Angel
2005/06 White Lion
2004/05 Old Star
2003/04 the Gobblers
2002/03 Old Comrades 'A'
2001/02 Edmonton USC
2000/01 the Romans
1999/00 E.H.W.M Club
1998/99 Plough W/X 'A'
1997/98 the Romans
1996/97 the Turkey
1995/96 Bush Hill Park Con Club
1994/95 the Wheatsheaf
1993/94 Jolly Bricklayers 'A'
1992/93 Caradon Everest
1991/92 Black Horse
1990/91 Roman Urn
1989/90 Jolly Farmers
1988/89 Enfield Trades
1987/88 Barnyard
1986/87 Plough 'B'
1985/86 the Angel
1984/85 the Greyhound